Lyžiarsky výcvik 3. – 4. roč.

V dňoch od  30.1 – 3.2.2017 naši žiaci 3. a 4. ročníka absolvovali dlho očakávaný lyžiarky výcvik v lyžiarskom stredisku Ski Drienica. S plným nasadením síl a pod dohľadom skúsených inštruktorov  každý deň zdolávali svah a spoznávali krásy tohto zimného športu.

 

Cieľom lyžiarskeho výcviku bolo naučiť žiakov základnú techniku zjazdového lyžovania, čo sa nám podarilo splniť. Pokročilí lyžiari sa zlepšovali na náročnejších svahoch, kde však bola potrebná aj poriadna dávka odvahy a zdatnosti. Najviac prekvapili hlavne tí, ktorí pred lyžiarskym kurzom nikdy na lyžiach nestali a krôčik po krôčiku sa priučili tajom lyžovania.

 

Okrem praktických zručností si žiaci osvojili aj teoretické vedomosti – zimné nebezpečenstvo na horách, predchádzanie úrazom, zásady správania sa na lyžiarskych tratiach, pravidlá jazdy na vleku, prvá pomoc a pod. Každý večer bol pripravený bohatý program, od súťaží, cez prednášky, kvízy a diskotéku až po záverečné vyvrcholenie pobytu – vyhodnotenie celého lyžiarskeho výcviku.

 

Pravé zimné počasie a dobré snehové podmienky boli neopakovateľným zážitkom každého účastníka. Pondelňajšie pády vystriedal postupne úspech  a v piatok popoludní  odchádzali všetci ako zdatní lyžiari so skvelými  zážitkami a úžasnými kamarátmi.

 

Týmto chceme poďakovať našim pedagógom, Mgr. J. Bednaríkovej, Mgr. M. Onufrákovej Mgr. A. Lacovej, Mgr. A. Bačišinovej a Mgr. L. Gajdošovej za ich profesionálny a ľudský prístup počas celého týždňa.

 

A zároveň sa chceme poďakovať stredisku a aj rodičom p. Sukeľovi,  ktorý  sponzorsky prispel sladkým ovocím pre všetkých účastníkov kurzu a p. Trebišovskému, p. Harajdovej a p. Harajdovi, p. Findríkovej  a p. Findríkovi, ktorí napomohli hladkému a úspešnému ukončeniu lyžiarskeho výcviku.

 

Ďakujeme.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Škola v prírode
svp_foto
Hotel Tulipán v Tatranskej Lomnici sa v dňoch 13.5. - 17.5.2019 stal na týždeň naším „domovom“.
Exkurzia z techniky v CEPT.
cept_foto
Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove.
Fotogaléria