Lyžovačka v Tatrách

I keď sa vonku môže zdať akoby prišla jar, lyžiarsky výcvik sme prežili v krásnej zimnej rozprávke. Od nedele do piatku sme strávili čas v Tatranskej Lomnici, kde sa vetvičky stromov prehýbali pod nádielkou snehu. Pri každom kroku nám sneh vŕzgal pod nohami a na lícach štípal mráz.

 

Šesť dní prežitých v nádhernom stredisku sme si do sýtosti užili. Sedemdesiatjeden detí pod vedením šiestich inštruktorov získavali postupne lyžiarske zručnosti a zlepšovali techniku. Tí, ktorí už kedysi na lyžiach stáli, sa veľmi rýchlo adaptovali na dané podmienky a zjazdovky zvládali bez problémov. Ostatní, začiatočníci, sa opatrne a so strachom v očiach spúšťali dolu svahom. I keď to bolo pluhom, postupne sa naučili robiť aj oblúčiky. Technika sa vylepšila a obavy v očiach nahradila radosť z lyžovania. Každý jeden si našiel svoju obľúbenú trať, ktorú dokázal zísť bez zaváhania a pádov.

 

Tento lyžiarsky výcvik sme nemali núdzu ani o zábavu. Každý večer sa pani psychologička a učitelia postarali o skvelý program. Či už to bola diskotéka, súťaže, prednáška alebo sledovanie videí, všetci sa niečo naučili a zároveň aj pobavili. Obzvlášť vtedy, keď si naši Švermováci vymysleli vlastný program a obohatili nás o nové zážitky.

 

A čo dodať na záver? Ani počiatočné slzy či nechuť k lyžovaniu by vás nemali odradiť. Po pár dňoch sa môžu totiž premeniť na lásku k novému športu. Verím, že mnohí z nás si lyžovanie zamilovali a určite sa k tejto aktivite vrátia aj keď budú starší. Len myslite na to, že ak človek chce, dá sa naozaj všetko.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Rada školy 2020
Vážení rodičia, rada školy  je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania.
Fotogaléria