Lyžovačka v Tatrách

I keď sa vonku môže zdať akoby prišla jar, lyžiarsky výcvik sme prežili v krásnej zimnej rozprávke. Od nedele do piatku sme strávili čas v Tatranskej Lomnici, kde sa vetvičky stromov prehýbali pod nádielkou snehu. Pri každom kroku nám sneh vŕzgal pod nohami a na lícach štípal mráz.

 

Šesť dní prežitých v nádhernom stredisku sme si do sýtosti užili. Sedemdesiatjeden detí pod vedením šiestich inštruktorov získavali postupne lyžiarske zručnosti a zlepšovali techniku. Tí, ktorí už kedysi na lyžiach stáli, sa veľmi rýchlo adaptovali na dané podmienky a zjazdovky zvládali bez problémov. Ostatní, začiatočníci, sa opatrne a so strachom v očiach spúšťali dolu svahom. I keď to bolo pluhom, postupne sa naučili robiť aj oblúčiky. Technika sa vylepšila a obavy v očiach nahradila radosť z lyžovania. Každý jeden si našiel svoju obľúbenú trať, ktorú dokázal zísť bez zaváhania a pádov.

 

Tento lyžiarsky výcvik sme nemali núdzu ani o zábavu. Každý večer sa pani psychologička a učitelia postarali o skvelý program. Či už to bola diskotéka, súťaže, prednáška alebo sledovanie videí, všetci sa niečo naučili a zároveň aj pobavili. Obzvlášť vtedy, keď si naši Švermováci vymysleli vlastný program a obohatili nás o nové zážitky.

 

A čo dodať na záver? Ani počiatočné slzy či nechuť k lyžovaniu by vás nemali odradiť. Po pár dňoch sa môžu totiž premeniť na lásku k novému športu. Verím, že mnohí z nás si lyžovanie zamilovali a určite sa k tejto aktivite vrátia aj keď budú starší. Len myslite na to, že ak človek chce, dá sa naozaj všetko.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Kráľovná na Dunaji
budpest
2. a 3. októbra 2019 naši siedmaci a ôsmaci navštívili počas dejepisnej exkurzie hlavné a zároveň najväčšie mesto Maďarska.
Plavecký výcvik 6.roč.
plav
Plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka sa konal v dňoch 24.9. – 4.10.2019 v rozsahu 16 hodín v humenskej plavárni.
Fotogaléria