LYŽOVAČKA V TATRÁCH

christmas-1874292Tohtoročná zima bola vskutku zimou v pravom zmysle slova. Kopec snehu, silné mrazy a vŕzganie pod nohami nás sprevádzalo už od decembra. Švermováci si toto krásne obdobie predĺžili lyžiarskym výcvikom v Tatranskej Lomnici.

Bol to týždeň plný zážitkov, skúseností na svahu a novovzniknutých priateľstiev.

Pod vedením 5 inštruktorov sa 56 žiaci našej školy snažili naučiť sa či zdokonaliť techniku lyžovania. Tri štvrtiny siedmakov prvýkrát stáli na lyžiach a veľmi opatrne a pomaly si osvojovali základy lyžovania. S ustráchaným výrazom na tvári sa každý deň postavili na svah a statočne bojovali so sebou samými. Udržať nohy v pluhu a robiť oblúčiky im šlo postupne lepšie a lepšie.

Napriek tomu, že sa nevyhli pádom a malým odreninám, skúšali to znova. Spolužiaci ich v tom podporovali a každá ďalšia skúsenosť im dodávala viac odvahy. Postupne sa aj nelyžiari dokázali spustiť po rôznych zjazdovkách. Zvládli mierny i strmší terén bez problémov.

Naši skúsení inštruktori sa tešili spolu s nimi, že v posledný deň výcviku si všetci dokázali vychutnať lyžovanie naplno.