Majstrovstvá okresu v šachu

26.október 2018 v Humennom tento rok patril šachu. V priestoroch  šachového klubu Reinter Humenné si v  dvoch oddelených turnajoch zmeralo sily 45 žiakov a 14 žiačok z desiatich základných škôl. Všetci na šachovniciach bojovali ako levy, veď získať vstupenku na krajské kolo sa predsa nedá každý deň. Spomedzi žiačok šťastie prialo našej Hanke Benejovej  zo 4.C, ktorá sa v turnaji žiačok kategórie 1. – 4. ročník umiestnila na krásnom 2. mieste. Pos tup na k raj síce nezískala, ale za fantastické umiestnenie srdečne blahoželáme! Radosť nám urobili aj naši chalani  Rišo Gerboc 9.A  a Matej Babinský 7.B, ktorí sa umiestnili spomedzi 45 chlapcov  v prvej desiatke. Skvelá práca, chalani!

 

Rozvaha, sústredenosť a kontrola vlastných myšlienok sú neodmysliteľnou súčasťou každého jedného účastníka šachového turnaja. Sme radi, že aj v našej škole sú žiaci, ktorí tieto svoje vzácne vlastnosti neustále cibria a zdokonaľujú.

 

 

Naše poďakovanie patrí aj p. uč. Mgr. Jozefovi Mocákovi, ktorý už niekoľko rokov v našej škole vedie šachový krúžok a podporuje mladé talenty.

 

Fotogaléria

 

Foto školské kolo 2018

 

Ďalšie články
Adventný kalendár
ikebany
Advent je čarovným obdobím príchodu najkrajších sviatkov v roku - Vianoc.
O vesmíre trochu inak
planet
Dňa 14.11.2019 sa uskutočnila návšteva planetária a hvezdárne v Technickom múzeu v Košiciach.
Fotogaléria