Marec – mesiac knihy

Mesiac marec je mesiacom knihy,  a preto sme  my najmladší – žiaci  1.A a 1.C triedy -navštívili 10.3.2016 našu Vihorlatskú knižnicu v Humennom. Plní očakávania sme kráčali s našimi pani učiteľkami do knižnice, kde nás pracovníčka  knižnice  oboznámila s pravidlami vypožičiavania kníh a taktiež nám ukázala, ako sú knihy v knižnici zoradené. Dozvedeli sme sa, kto bol Matej Hrebenda a ako to kedysi bolo s knihami.  So zatajeným dychom sme si vypočuli  krátky príbeh "O snehuliakovi s horúcim srdcom" a prešli  sa knižnicou. Prelistovali sme v niektorých zaujímavých knihách  a už teraz sa tešíme, keď si ich budeme môcť vypožičať a celkom sami si ich  aj prečítať. Už nám chýba naučiť sa len zopár písmen  a potom zvládneme aj knihy, ktoré sa nám tak  veľmi páčili.

Aj keď je dnes svet plný modernej techniky a knihy  nahrádzajú počítače,  držať naozajstnú knihu v ruke bol  ten najkrajší pocit, aký sme kedy zažili.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva v Steel parku
steelpark
V stredu 12.júna boli naši deviataci v Košiciach, kde navštívili park vedy a techniky Steel Park.
Fotogaléria