Mestečko vo farebnom šate

Základná škola Hrnčiarska a mesto Humenné vyhlásili už tretí ročník literárnej a výtvarnej súťaže Mestečko vo farebnom šate alebo jesenné rozprávky z mesta Humenné pod záštitou pani spisovateľky Viery Čurmovej. Cieľom tejto súťaže bolo prostredníctvom umeleckej tvorby vzbudiť u žiakov záujem o prírodné krásy mesta Humenné, rozvíjať kreativitu a fantáziu žiakov.

 

Literárnu časť súťaže sprevádzala téma Jesenné rozprávky z mesta Humenné a jeho okolia, pohľad detskými očami na naše mesto, jeho prírodné krásy a tajomstvá. S touto témou sa úspešne popasovali aj naši žiaci a získali pekné ocenenia. V 1. kategórii naša žiačka Terezka Vaškovičová 4.D získala krásne 3. miesto. Druhú kategóriu nádherným 2. miestom skrášlila práca Barborky Porvažníkovej 6.B a v tretej kategórii si pekné 3. miesto odniesol Jožko Jakubov z 8.D.

 

Vo výtvarnej časti mohli žiaci vytvoriť umeleckú ilustráciu jesenného rozprávkového mesta Humenné alebo 3D štylizované postavičky Humenčanov z prírodných materiálov. Aj tu sa na nás vďaka šikovnosti našich žiakov usmialo šťastie. V 1. kategórii sme získali úžasné 1. miesto, a to zásluhou Vanesky Pavlovskej 3.D. V 2. kategórii Erika Bakajsová 6.C získala čestné uznanie a ďalšie čestné uznanie sme získali aj v 3. kategórii vďaka Timei  Fogošovej 8.C.

 

Všetkým našim oceneným žiakom srdečne blahoželáme a aj do budúcnosti želáme veľa tvorivých úspechov!

 

Ďalšie články
Pokyny pre 2. stupeň
Pokyny, upravujúce podmienky prevádzky Základnej školy Jána Švermu na obdobie od 22. júna 2020 do konca školského roka 2019/2020.
Fotogaléria