Mladí záhradkári

Okresná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov pripravila už 4. ročník vedomostnej súťaže Mladý záhradkár. Denné centrum na Laboreckej ulici sa v piatok 14. 6. 2019 premenilo na malú botanickú záhradu, ktorú obdivovali žiaci základných škôl  okresov Humenné, Snina i Medzilaborce.

 

Predsedníčka OO SZZ Melánia Tomášová celú akciu zhrnula nasledovne: „Každoročne je naším cieľom a snahou pozdvihnúť vzťah detí k prírode i záhradkárčeniu. Starší už nevládzu, mladých to nezaujíma. Chcem vyzdvihnúť aj prácu pedagógov, pretože ich snahu v deťoch vidno. Žiaci sú z roka na rok vedomostne lepšie pripravení.“

 

Vo vedomostnej súťaži museli žiaci rozpoznať 59 živých exponátov kvetov, liečivých rastlín, semiačok, plodov či stromov zo Slovenska. Jedinou exotickou rastlinou bol banán v kvetináči. Žiaci taktiež písali vedomostný test, kde museli správne určiť využitie rastlinky pre ľudské zdravie.

 

Konkurencia bola silná, a preto nás veľmi teší, že naše družstvo v zložení Ema Gavaľová a Alex Taňkoš (6.C), Mirka Chomová, Nina Radová a Šimon Hajdučko (9.B) poctivo zabojovalo a získalo nádherné 2. miesto.

 

Srdečne blahoželáme a mladým botanikom prajeme ešte veľa úspechov na ceste spoznávania tajov prírody. Naše poďakovanie patrí aj pani učiteľke Mgr. Slavomíre Sopkovej, ktorá svojich zverencov správne namotivovala a zodpovedne pripravovala.

 

 

 

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria