MLADÍ ZÁHRADKÁRI

Tento rok  prišiel Slovenský zväz záhradkárov v Humennom so super nápadom – zasvätiť do tajov pestovania a poznávania rastlín aj mladých ľudí. Osmaci ZŠ tak súťažili a mohli si otestovať, či poznajú podľa listov, kvetov, semien a plodov – aké rastliny a dreviny okolo nás rastú.

 

Do tohto 1. ročníka vedomostnej súťaže sa zapojilo iba 5 škôl. Každú školu reprezentovali piati žiaci, ktorí súťažili jednotlivo a po sčítaní všetkých bodov mohli získať ocenenie i pre školu.

 

Nášmu tímu v zložení: Nataša Nováková, Zoja Nováková, Filip Špitálik, Diana Lukáčová, Štefánia Petrovčinová sa darilo fantasticky. To, že sú v tejto oblasti naozaj „doma“  potvrdilo aj to, že skončili na krásnom 2. mieste v tesnom závese za ZŠ Dargovských hrdinov.

 

Dianka a Števka si v poznávačke navyše  vybojovali  ocenenia v kategórii najúspešnejších jednotlivcov.

 

Dianka zo 69 súťažných druhov správne poznala a určila 61 – obsadila zlatú priečku a Števka s 58 správne určenými druhmi získala striebro.

 

Mladým záhradkárom srdečne blahoželáme a taktiež ďakujeme p. uč. Mgr. Slavomíre Sopkovej za prípravu našich žiakov.

 

20160615_115142

 

20160615_111934

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria