Mr. Wolf & three little pigs

Divadelné predstavenie Mr. Wolf & three little pigs

Spomínate si ešte na prešibané úskoky stále hladného vlka z rozprávok o Červenej čiapočke a Siedmich kozliatkach? Čarovné chvíle detstva žiakom 6. ročníka v utorok 8. marca 2016  pripomenulo Divadelné centrum z Martina, ktoré pripravilo činoherné predstavenie v anglicko–slovenskom znení Mr. Wolf & three little pigs.

Neúspešný rozprávkový vlk Mr. Wolf v modernom panelákovom byte spomína na zašlú slávu. Z depresie ho spevom preberá jeho susedka líška Foxy. Už dlhé roky ho presviedča, aby prestal žiť v minulosti a začal sa tešiť zo života. Konečne prišiel čas prevetrať starú garderóbu a vlk odchádza do Londýna hľadať prasiatka. Foxy mu vyznáva lásku v anglickej piesni ´What if i never see you again´. Prezlečený za turistu nás prevedie pamiatkami Londýna. Policajt mu vysvetlí, kedy sa zdravíme ´Good morning, afternoon, evening´, zopakujeme si s ním inštrukcie, ako sa dostať na Piggie Square a Swine Street, kde bývajú tri prasiatka. Deti sa dozvedia, že ´Victoria Station´ je hlavnou autobusovou stanicou. Vlk-džentlmen nás rozosmeje vtipnou anglicko-slovenskou  kombináciou  zdvorilostných fráz.  Spevom i ťarbavým tancom sa pretancuje ako falošný poštár na anglický čajík k mame prasiatok, ktoré však doma nenájde. Študujú totiž na univerzite v Cambridge, kde je práve  ich domácou úlohou postaviť dom.  Prasiatka Larry, Harry a Mary vo veselých kostýmoch deti naučia nové slovíčka ´pliers, hammer, brick, stone, helmet´. Wolfi, znova prezlečený za profesora Mr. Owla, sa snaží chytiť svoju večeru. Nadšené obecenstvo mu po originálnej tieňovej naháňačke poradí, že do domčeka sa dostane cez ´chimney´. No ubolený, nahnevaný a hladný zase odchádza naprázdno domov, kde ho víta Foxy. Už nespomína na minulosť, ale túži po inej práci, inom živote. Rozprávka končí energickou anglickou piesňou ´We can love, we can be happy every day´.  

Nadšený potlesk žiakov svedčil o tom, že hercom sa ich úsilie o výbornú zábavu i obohatenie vedomostí z cudzieho jazyka podarilo. Radostné pospevovanie si melódií a opakovanie anglických fráz cestou späť do školy bolo zase dôkazom, že žiaci sa aj niečo naučili.

 

Ďakujeme za nezabudnuteľný umelecký zážitok a tešíme sa na ďalšie predstavenie. 

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Dejiny alebo história
005
„Dejiny alebo história sú v širšom zmysle súhrn všetkých udalostí, dejov a súvislostí v čase a priestore.
Olympiáda v ANJ
ANJ
Šikovní angličtinári nám veru pripravili pekné mikulášske prekvapenie.
Fotogaléria