Na ceste k svätosti

Kto je to svätec? Môžem sa stať svätým aj ja? Dá sa to aj v dnešnej dobe?…

 

Zazneli úvodné otázky na druhom ročníku „Kvízu so svätým­­“, ktorý sa uskutočnil v dušičkový čas  2. novembra v našej škole.

 

Tento rok bol venovaný blahoslavenému Titusovi Zemanovi – saleziánskemu mučeníkovi. Svoje vedomosti a zručnosti ukázali siedmaci a ôsmaci v trojčlenných družstvách. Zaslúžené prvenstvo patrí žiačkam zo 7.B triedy – Tamare Holubovej, Nele Todákovej a Vanese Orečnej, ktoré v každej disciplíne obstáli skvele. Titus – tento hrdina –  kňaz, učiteľ, človek so šľachetným srdcom, pomáhal bohoslovcom a kňazom v ich službe Bohu a Cirkvi. Riskoval veľa, veľa si toho vytrpel a neváhal sa obetovať pre spolubratov. O tom svedčí aj jeho výrok: „Aj keby som stratil môj život, nebolo by to márne, ak by sa aspoň jeden z tých, ktorým som pomohol, stal kňazom namiesto mňa …“

 

Viem sa obetovať pre druhého aj ja ?

 

IMG_20171108_151841_027_2

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria