Na ceste k svätosti

Kto je to svätec? Môžem sa stať svätým aj ja? Dá sa to aj v dnešnej dobe?…

 

Zazneli úvodné otázky na druhom ročníku „Kvízu so svätým­­“, ktorý sa uskutočnil v dušičkový čas  2. novembra v našej škole.

 

Tento rok bol venovaný blahoslavenému Titusovi Zemanovi – saleziánskemu mučeníkovi. Svoje vedomosti a zručnosti ukázali siedmaci a ôsmaci v trojčlenných družstvách. Zaslúžené prvenstvo patrí žiačkam zo 7.B triedy – Tamare Holubovej, Nele Todákovej a Vanese Orečnej, ktoré v každej disciplíne obstáli skvele. Titus – tento hrdina –  kňaz, učiteľ, človek so šľachetným srdcom, pomáhal bohoslovcom a kňazom v ich službe Bohu a Cirkvi. Riskoval veľa, veľa si toho vytrpel a neváhal sa obetovať pre spolubratov. O tom svedčí aj jeho výrok: „Aj keby som stratil môj život, nebolo by to márne, ak by sa aspoň jeden z tých, ktorým som pomohol, stal kňazom namiesto mňa …“

 

Viem sa obetovať pre druhého aj ja ?

 

IMG_20171108_151841_027_2

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria