Na ceste k svätosti

Kto je to svätec? Môžem sa stať svätým aj ja? Dá sa to aj v dnešnej dobe?…

 

Zazneli úvodné otázky na druhom ročníku „Kvízu so svätým­­“, ktorý sa uskutočnil v dušičkový čas  2. novembra v našej škole.

 

Tento rok bol venovaný blahoslavenému Titusovi Zemanovi – saleziánskemu mučeníkovi. Svoje vedomosti a zručnosti ukázali siedmaci a ôsmaci v trojčlenných družstvách. Zaslúžené prvenstvo patrí žiačkam zo 7.B triedy – Tamare Holubovej, Nele Todákovej a Vanese Orečnej, ktoré v každej disciplíne obstáli skvele. Titus – tento hrdina –  kňaz, učiteľ, človek so šľachetným srdcom, pomáhal bohoslovcom a kňazom v ich službe Bohu a Cirkvi. Riskoval veľa, veľa si toho vytrpel a neváhal sa obetovať pre spolubratov. O tom svedčí aj jeho výrok: „Aj keby som stratil môj život, nebolo by to márne, ak by sa aspoň jeden z tých, ktorým som pomohol, stal kňazom namiesto mňa …“

 

Viem sa obetovať pre druhého aj ja ?

 

IMG_20171108_151841_027_2

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria