Na návšteve v HNTV

Dňa 27. mája 2018, t.j. v piatok, sme prijali milé pozvanie od riaditeľa HNTV pána Rudolfa Gregoroviča a po roku sme opäť zavítali do HNTV pri príležitosti Dňa otvorených dverí našej regionálnej televízie. Tentoraz skupinu tvorili predovšetkým žiaci Rozhlasovo-dramatického krúžku pod vedením pani učiteľky Onderišinovej, ale aj víťazi recitačných či rétorických súťaží na škole i v okrese.

 

Na pravé poludnie sa pred Švermovákmi  v priamom prenose  začala odvíjať práca zanietených zamestnancov HNTV. Na začiatku sa k našim žiakom prihovoril pán riaditeľ Gregorovič, ktorý ich  sprevádzal celým programom v televízii. Prešli strediskom inzercie, kde im grafik pán Klič ponúkol náhľad do svojej náplne práce, cez štúdio kameramanov, ich svätyňu – strižňu, až po samotnú miestnosť moderátoriek.

 

Veľmi pútavo, s dlhoročnými skúsenosťami i prehľadom  o svojej práci porozprával kameraman pán  Šepeľa. Ten názorne na všakovakých typoch kamier, kotúčov, pások a iných prístrojoch ukazoval celú 25-ročnú históriu výroby programu HNTV. V poslednej miestnosti už trónili dve usmievavé a skúsené humenské  redaktorky – moderátorky. Stálice na našom regionálnom televíznom nebi – Zuzka Švecová a Lucia Chauturová.

 

Naši žiaci si všetci do jedného vyskúšali náročnú prácu týchto skvelých dám a priamo pred kamerami i pred spolužiakmi sa jeden po druhom predviedli v pozícii hlásateľov. Napokon poniektorí stáli aj na opačnej strane a trpezlivo počúvali výklad kameramana pána Paprčku, aby už o malú chvíľu sa aj oni aspoň na moment stali kameramanmi.

 

Myslíme si, že čas strávený uprostred kreatívnych ľudí HNTV nebol zbytočný, pretože decká boli nadšené, so sebou si odniesli okrem milého darčeka na záver aj úžasné zážitky či mobily plné fotiek a videí.

 

Naše poďakovanie patrí skvelému tímu HNTV, ktorý už 25 rokov prináša aktuality z diania nášho rodného mesta Humenné.

 

Fotogaléria

 

Video

Ďalšie články
Sánkovačka v Zamutove
sankovacka
Deti školského klubu pri Základnej škole Jána Švermu sa v dňoch 14.1 a 15.1.2020 zúčastnili sánkovačky v Zamutove.
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Fotogaléria