Náboj junior

Dve družstvá žiakov našej školy si úspešne zasúťažili aj tento rok v medzinárodnej  matematicko – fyzikálnej  súťaži pre štvorčlenné tímy  Náboj junior. Súťaž prebieha súčasne v mnohých mestách po celom Slovensku, Česku a Poľsku. V jednotlivých mestách sa súťaž vyhodnocuje osobitne; v celkovom záverečnom poradí potom môžu študenti porovnať svoje výsledky aj s ostatnými tímami vo svojej krajine a tiež v medzinárodnom rebríčku.

 

22. novembra 2019 v skupine 18 tímov v michalovskom Gymnáziu Pavla Horova ukázali svoje vedomosti žiaci Viktor Židzik (9.A), Lucia Soňa Dolobáčová (9.C), Matej Babinský (8.B), Daniel Ivanič (8.C). Úspešne vyriešili 29 úloh a obsadili 2. miesto, k čomu im srdečne blahoželáme. Druhé družstvo v zložení  Miroslava Zara Kucanová (8.B), Matej Karpáč (6.A), Matej Komarc (8.A) a Peter Ruják  (9.C) zvládli riešenie 23 úloh a umiestnili sa na peknom deviatom mieste.

 

Všetkým týmto Švermovákom blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme veľa síl do ďalších matematicko – fyzikálnych súťaží.  Naše poďakovanie patrí aj vyučujúcim, ktorí sa žiakom venujú na hodinách matematiky a fyziky.

 

naboj

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria