Náboj junior

Po minuloročnej premiére v medzinárodnej súťaži Náboj junior, si dve družstvá žiakov našej školy úspešne zasúťažili aj tento rok. V tejto súťaži súťažia štvorčlenné družstvá žiakov základných škôl zo Slovenska, Poľska a Českej republiky v riešení nie jednoduchých matematických a fyzikálnych úloh.

23. novembra 2018 v skupine 15 tímov v michalovskom Gymnáziu Pavla Horova ukázali svoju kvalitu deviataci Michal Židzik, Samuel Čurma z 9.B, Richard Gerboc z 9.A a Timotej Jakubov z 9.C a zahanbiť sa nedali ani ôsmaci Lucia Soňa Dolobáčová, Lucia Betáková, Peter Ruják (8.C), Viktor Židzik (8.A). Deviataci úspešne vyriešili 20 úloh a obsadili 2. miesto, k čomu im srdečne blahoželáme. Ôsmaci zvládli riešenie 13 úloh a umiestnili sa na desiatom mieste. V medzinárodnom rebríčku sú chlapci v prvej pätine (191. miesto) zo všetkých 987 zúčastnených družstiev.

Všetkým týmto Švermovákom blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme veľa energie pri odhaľovaní tajných zákutí matematiky a fyziky. Naše poďakovanie patrí aj vyučujúcim matematiky a fyziky, ktorí svojich žiakov neustále povzbudzujú k napredovaniu.