Najkrajší vianočný príbeh

Kníhkupectvo Na korze v spolupráci s Literárnymi večermi v Humennom a pod záštitou primátora mesta Humenné  PhDr. Ing. Miloša Merička vyhlásilo začiatkom decembra literárnu súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorej témou boli Vianoce, ich atmosféra a naše krásne mesto pretavené do najmilšieho vianočného príbehu.

_

Ako inak aj naši švermováci sa do tejto súťaže zapojili, malí i tí najstarší. A urobili veru dobre. Spomedzi všetkých prihlásených príbehov sa šťastie usmialo na  Larku Vysočanskú a Evku Onderišinovú obe z 5.C, Alexa Taňkoša zo 7.C, ale aj Sofiu Fejkovú z 9.A a Tamaru Holubovú z 9.B.

_

Všetci títo naši tvorcovia získali krásne vecné ceny v podobe najnovších knižných titulov priamo z rúk primátora mesta, pekným slovom ich potešila naj-čitateľka Zuzana Švecová a o celkovú atmosféru sa postarala jedinečná majiteľka kníhkupectva Alexandra Harvanová. Zároveň boli udelené aj čestné uznania týmto našim žiakom : Gabriel Karpeľ, Mária Cmarová a Stela Turiková všetci z 9.A, Hana Lukačinová, Lea Golembiovská, Laura Cichá a Olívia Němcová všetky z 9.B. Tri  výnimočné príbehy sme si mali možnosť aj vypočuť, a to v podaní ich autorov, ktorí ich čítali v „povestnom okne“ kníhkupectva. Ďakujeme organizátorom i našim žiakom za tento krásny vianočný darček a zážitok.

_

Ďalšie články
Rozhodnutie.
Rozhodnutie ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach  Mgr. Branislava Gröhlinga
Fotogaléria