Náš Deň Zeme

I keď je Deň Zeme oficiálne stanovený na 22.apríla, my-Švermováci sme si tento deň pripomenuli už 17.apríla. V stredu sa všetci žiaci našej školy zapojili do rôznych aktivít, a tak si spoločne pripomenuli význam našej zelenej planéty. Žiaci prvého až štvrtého ročníka debatovali v triedach na tému separovania odpadu, oboznamovali sa s významom a dôležitosťou triedenia a vybrali sa do okolia, aby si všímali spôsob zberu v blízkom okolí. Žiaci na druhom stupni mali svoje aktivity rozdelené po ročníkoch. Piataci sa zúčastnili prednášky o ochrane a význame lesa za spoluúčasti lesníkov. Šiestaci sa zúčastnili exkurzie  v areáli Technických služieb mesta Humenné, kde videli, ako sa spracovávajú a následne znova využívajú odpadové materiály. Pre siedmakov boli pripravené stanovištia na našom školskom dvore, na ktorých poctivo plnili rôzne úlohy. Ôsmaci navštívili prírodovednú expozíciu vo Vihorlatskom múzeu, no a tí najstarší – deviataci – sa podieľali na skrášľovaní interiéru a exteriéru našej školy. Presádzali rastliny, vysádzali stromčeky, obnovili skalku a taktiež prispeli k vyčisteniu neďalekej  lokality. Všetci sme prišli oblečení v zelenom, aby sme tak dali najavo, že si našu zelenú prírodu veľmi vážime a sme jej vďační za to, čo nám dáva.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Škola v prírode
svp_foto
Hotel Tulipán v Tatranskej Lomnici sa v dňoch 13.5. - 17.5.2019 stal na týždeň naším „domovom“.
Exkurzia z techniky v CEPT.
cept_foto
Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove.
Fotogaléria