Náš Deň Zeme

I keď je Deň Zeme oficiálne stanovený na 22.apríla, my-Švermováci sme si tento deň pripomenuli už 17.apríla. V stredu sa všetci žiaci našej školy zapojili do rôznych aktivít, a tak si spoločne pripomenuli význam našej zelenej planéty. Žiaci prvého až štvrtého ročníka debatovali v triedach na tému separovania odpadu, oboznamovali sa s významom a dôležitosťou triedenia a vybrali sa do okolia, aby si všímali spôsob zberu v blízkom okolí. Žiaci na druhom stupni mali svoje aktivity rozdelené po ročníkoch. Piataci sa zúčastnili prednášky o ochrane a význame lesa za spoluúčasti lesníkov. Šiestaci sa zúčastnili exkurzie  v areáli Technických služieb mesta Humenné, kde videli, ako sa spracovávajú a následne znova využívajú odpadové materiály. Pre siedmakov boli pripravené stanovištia na našom školskom dvore, na ktorých poctivo plnili rôzne úlohy. Ôsmaci navštívili prírodovednú expozíciu vo Vihorlatskom múzeu, no a tí najstarší – deviataci – sa podieľali na skrášľovaní interiéru a exteriéru našej školy. Presádzali rastliny, vysádzali stromčeky, obnovili skalku a taktiež prispeli k vyčisteniu neďalekej  lokality. Všetci sme prišli oblečení v zelenom, aby sme tak dali najavo, že si našu zelenú prírodu veľmi vážime a sme jej vďační za to, čo nám dáva.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria