Náš lyžiarak

Posledné roky je prvý februárový týždeň týždňom lyžovania. Aj tohto roku absolvovali žiaci 7.ročníka lyžiarsky výcvik pod vedením skúsených inštruktorov, ktorým týmto ďakujeme. Od 2.februára sa naši Švermováci učili a zlepšovali v zjazdovom lyžovaní v stredisku Tatranská Lomnica.

.

Tento rok nás však potrápilo počasie. Pondelok doobeda nám pršalo, a preto sme namiesto lyžovania navštívili Tatranský ľadový dom na Hrebienku. Deťom sa náhradný program páčil, pretože si užili pravú snehovú rozprávku. Kopec snehu, fujavica – o to núdza nebola. Popoludnie sme však už strávili na svahu a všetci sa tomu potešili. V utorok sa opäť lyžovať nedalo, pretože na horách vyčíňal orkán a všetky kabínkové a sedačkové lanovky odstavili. Napriek nepriaznivému počasiu sme sa v stredu vybrali na iné stredisko do Starého Smokovca. Jakubková lúka sa nám všetkým pozdávala, keďže to bol dlhý svah s miernym sklonom. Tak si aj naši lyžiari – začiatočníci prišli na svoje a bez strachu a stresu sa postupne zlepšovali. Ďalšie dni nás už zohrievalo slniečko a spríjemňovalo zvyšok výcviku. Technické termíny ako zjazd po spádnici, jazda šikmo svahom, oblúky v obojstrannom prívrate či pichanie palíc Švermováci zvládli a na záver lyžiaraku ich ovládali aj prakticky. Piatkový deň už všetci žiaci bezpečne schádzali dolu svahom, odvážne brázdili tatranské zjazdovky a užívali si radosť zo zjazdového lyžovania. 

.

Nebojte sa, všetko sa dá naučiť a každý začiatočník sa časom môže stať pokročilým lyžiarom. Veď pri každom športe platí, že trpezlivosť a vytrvalosť prináša výsledky.

.

Fotogaléria

Ďalšie články
Pokyny pre 2. stupeň
Pokyny, upravujúce podmienky prevádzky Základnej školy Jána Švermu na obdobie od 22. júna 2020 do konca školského roka 2019/2020.
Fotogaléria