NÁŠ LYŽIARSKY VÝCVIK

Pravidelne každý rok sa siedmaci tešia na lyžiarsky výcvik. Ani tentokrát to nebolo inak. Prvú februárovú nedeľu sa žiaci siedmeho ročníka presunuli do Tatranskej Lomnice, kde strávili týždeň plný zážitkov. I keď viac ako polovica z nich boli začiatočníci, lyžovať sa naučili. Švermováci nelyžiari schádzali zjazdovky tohto strediska prvé dni s obavami. Každým dňom sa ich strach či nepríjemné pocity postupne rozplývali a menili sa na radosť z pokroku. Pod vedením skúsených inštruktorov si žiaci prešli všetky zjazdovky a skúsili všetky sedačkové lanovky.

 

Lyžiarske zručnosti si osvojovali viac a viac, a svah dokázali zísť s čoraz väčšou istotou. K tomu im samozrejme dopomohlo aj počasie, ktoré bolo doslova vymodlené. Slniečko hladilo sneh na zjazdovkách svojimi lúčmi a odlesk jeho sily sme si užívali plnými dúškami. Kto navštevuje Vysoké Tatry pravidelne, vie, že mať takmer celý týždeň slnečno a jasno je naozaj výnimkou. Iba pondelok sa ukázali obláčiky a na chvíľku nás zahalila hmla. No napriek tomu, sa žiaci nebáli a statočne plnili cvičenia svojich učiteľov – inštruktorov. Každý večer čakal na nich zaujímavý program, ktorý vyvrcholil vo štvrtok aj diskotékou. Piatkové rozlúčkové lyžovanie si nakoniec všetci v zdraví užili a šťastne docestovali domov.

 

Naše poďakovanie patrí všetkým učiteľom a taktiež pánovi MUDr. Róbertovi Copkovi, ktorí sa počas celého týždňa neúnavne venovali svojim lyžiarskym zverencom.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria