NAŠE ŽABIE TAXI

zabkaUž zopár rokov sú naši „Švermováci“ neoddeliteľnou súčasťou skvelej záchrany žiab. Tieto obojživelníky sú počas svojej migrácie ohrozované cestnou komunikáciou, a tak ich cieľ naklásť vajíčka je zmarený. Preto sa usilovne každý rok snažíme pomôcť aj my.

 

Vybraní žiaci 6. a 7. ročníka sa s veľkým odhodlaním a radosťou zapojili do tejto akcie pod názvom Žabie taxi. Najprv absolvovali teoretickú prípravu o týchto živočíchoch a potom priamo v teréne pomáhali s ich prenosom. Každý si svoje žabky zbieral do vedra a následne sme ich vypúšťali do Brestovských rybníkov. Všetci si obojživelníky počítali, aby sme sa nakoniec spolu tešili z výsledného čísla zachránených životov.

 

Pri tejto úžasnej akcii nám už tradične pomáhala Ing. Anna Macková, z CHKO Východné Karpaty, ktorej týmto ďakujeme. Bez fólií brániacich žabám prechodu cez cestu by nebola možná ich záchrana. A práve vďaka pani Mackovej a jej spolupracovníkom, ktorí tieto zátarasy zabezpečili, sa nám podarilo preniesť do rybníkov niečo vyše 3400 žiab – Ropúch bradavičnatých a Skokanov štíhlych. Aj napriek tomu, že mnohým sa tieto tvory zdajú slizké a škaredé, sú pre nás skutočne užitočné. Požierajú komáre a rôzny hmyz, čím nás chránia.

 

Preto sa ich nebojte, a ak v tomto čase uvidíte na ceste migrujúce žabky, zastavte a pokúste sa ich bezpečne presunúť k vodnej ploche.

 

Fotogaléria

 

 

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria