Návšteva planetária

V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň  žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova, lebo si naplánovali exkurziu do hvezdárne a planetária. Práve sa začali na hodinách prírodovedy oboznamovať s témou Vesmír, a tak sa chceli dozvedieť niečo viac.

 

Keďže bolo príjemné počasie a času mali dostatok, najprv sa  prešli po námestí nášho krajského mesta, v ktorom doposiaľ mnohí neboli. Všimli si zaujímavú architektúru starých domov. Najviac ich zaujala Rímskokatolícka katedrála svätého Mikuláša. Oddýchli si v Parku kultúry a oddychu a ohromení príjemnou atmosférou vydali sa na cestu k planetáriu.

 

Príjemná atmosféra a dobrá nálada ich sprevádzala aj naďalej. V planetáriu im zrozumiteľne a na jednoduchých modeloch vysvetlili niektoré javy a fakty, čím si rozšírili svoje vedomosti z témy o Vesmíre. Dozvedeli sa o rôznych zaujímavostiach a záhadách Slnečnej sústavy, o planétach a hviezdach, Zemi a Mesiacoch. Naj, naj však bolo príbehmi poprepletané  sledovanie filmu o hviezdach a súhvezdiach, v ktorom na hviezdnej oblohe  uvideli okrem iných aj Malú a Veľkú medvedicu.

 

V sprievode  svojich triednych učiteliek sa spokojne vrátili autobusmi domov a spomínali, aká bola exkurzia prekrásna a obohacujúca.

 

Ďalšie články
Ocenenie najúspešnejších žiakov
ocenovanie
Dňa 15. novembra 2019 sa v humenskom kaštieli uskutočnilo slávnostné stretnutie najúspešnejších reprezentantov nášho mesta – žiakov základných škôl a ZUŠ.
Olympiáda zo SJL
sjl
V mesiaci november sa uskutočnilo aj školské kolo už 12. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.
Fotogaléria