Návšteva planetária

planetariumV skoré novembrové ráno dňa 16.11.2015 sa spoločne naši ôsmaci a žiaci astronomického krúžku vydali autobusom na exkurziu z fyziky.

planetáriu CVČ Domino v Košiciach, nás čakal pán Ing. Peter Kaňuk. Svojou zaujímavou prednáškou pod kupolou planetária v miestnosti s krásnou hviezdnou hudbou

a pohodlnými kreslami, upútal našu pozornosť výkladom jednotlivých planét v našej slnečnej sústave, vznikom a vývojom hviezd, súhvezdí, ale aj obehom Zeme okolo svojej osi a Slnka. Špeciálnym projektorom sme nádhernú hviezdnu oblohu a jej súhvezdia na strope planetária videli ako v skutočnosti. Dozvedeli sme sa, že hviezdy a súhvezdia majú svoje čarovné príbehy.

Na záver exkurzie nám pán Ing. Kaňuk okrem prednášky a odbornej ukážky večernej oblohy  pridal film z tvorby filmárskeho krúžku CVČ Domina. Priestory planetária nás zaujali aj svojimi exponátmi starších typov teleskopov, vystavených ďalekohľadov a rôznych náučných obrazov.

Unavení z prehliadky a trochu aj uzimení z chladnejšieho novembrového počasia sme po krátkom oddychu a obede, nasadli do autobusu a vrátili sa domov. Spoločná exkurzia sa vydarila a obohatila nás o nové poznatky.

 

                                                                                                         Vyučujúce fyziky

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria