Návšteva v Steel parku

Deviataci na návšteve v Steel parku v Košiciach

V stredu 12.júna boli naši deviataci v Košiciach, kde navštívili park vedy a techniky Steel Park.

V rámci exkurzie si prezreli optické klamy v expozícii Klamárium, snažili sa vyriešiť matematické hlavolamy, vyskúšali a overili si fyzikálne javy zamerané prevažne na elektrinu a magnetizmu, naučili sa rôzne separačné metódy hravou formou – zahrali sa na detektívov pri vyriešení zločinu a zrealizovali chemické pokusy.

Celá akcia bola zhodnotená veľmi pozitívne,  lektorky našich žiakov pochválili za aktivitu i slušné správanie.