Noc bez mamičky

mamaV každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Jedným z najkrajších sviatkov  je  sviatok našich najdrahších bytostí – Deň matiek. To  sladké a prosté slovíčko mama znie tak dôverne a blízko. Zaznie z ústočiek malého dieťatka ako prvé alebo jedno z prvých slovíčok. Jeho zmysel je mu úplne jasný aj vtedy, ak význam iných slov ešte nepozná. Veď jeho mama je prvá veľká istota, ktorú v živote má.

Druhá májová nedeľa je venovaná všetkým mamkám, a preto si vychovávateľky pripravili pre deti „NOC BEZ MAMIČKY“, ktorej sa zúčastnili deti  prvého stupňa. Pani vychovávateľky si pripravili pestrý program pre celé popoludnie a noc strávenú v škole. Každé dieťa si so sebou prinieslo spací vak a nachystalo miesto na spanie  vo svojej triede. Neskôr sa žiaci presunuli do telocvične, kde ich čakal Ujo Ľubo Junior, ktorý deťom vyčaril radosť a úsmev na tvári. Po večeri nachystanej pani kuchárkami sa deti presunuli do tried. S radosťou vytvorili pozdrav pre svoje mamky, kde sa prejavila ich tvorivosť a šikovnosť. Po náročnom dni prežitom v škole, ktorý bol plný zážitkov, deti neskoro večer zaspali v pekne ustlaných postieľkach. Ráno prichádzali mamičky pre svoje ratolesti, kde ich deti čakali so zhotoveným výrobkom a každej mamičke sa pri tom tisla slza do očí.

Ďakujeme, pani vychovávateľky!

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria