Noc bez mamičky

mamaV každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Jedným z najkrajších sviatkov  je  sviatok našich najdrahších bytostí – Deň matiek. To  sladké a prosté slovíčko mama znie tak dôverne a blízko. Zaznie z ústočiek malého dieťatka ako prvé alebo jedno z prvých slovíčok. Jeho zmysel je mu úplne jasný aj vtedy, ak význam iných slov ešte nepozná. Veď jeho mama je prvá veľká istota, ktorú v živote má.

Druhá májová nedeľa je venovaná všetkým mamkám, a preto si vychovávateľky pripravili pre deti „NOC BEZ MAMIČKY“, ktorej sa zúčastnili deti  prvého stupňa. Pani vychovávateľky si pripravili pestrý program pre celé popoludnie a noc strávenú v škole. Každé dieťa si so sebou prinieslo spací vak a nachystalo miesto na spanie  vo svojej triede. Neskôr sa žiaci presunuli do telocvične, kde ich čakal Ujo Ľubo Junior, ktorý deťom vyčaril radosť a úsmev na tvári. Po večeri nachystanej pani kuchárkami sa deti presunuli do tried. S radosťou vytvorili pozdrav pre svoje mamky, kde sa prejavila ich tvorivosť a šikovnosť. Po náročnom dni prežitom v škole, ktorý bol plný zážitkov, deti neskoro večer zaspali v pekne ustlaných postieľkach. Ráno prichádzali mamičky pre svoje ratolesti, kde ich deti čakali so zhotoveným výrobkom a každej mamičke sa pri tom tisla slza do očí.

Ďakujeme, pani vychovávateľky!