Noc s Andersenom

Noc s Andersenom už po piatykrát

 

Kúzelnú noc plnú rozprávok zažilo koncom apríla 38 našich šiestakov.

 

 

Každý obyčajný žiačik v piatok popoludní uháňa zo školy čo najďalej. Teší sa na víkend a na školu ani nepomyslí. Naši šiestaci však v piatok poobede kráčali proti prúdu. Nabalení spacákmi, dekami, vankúšmi a všelijakými dobrotami od svojich mamičiek hrdo kráčali svojej škole oproti. Vo dverách ich už čakali pani učiteľky slovenského jazyka, ktoré si pre nich pripravili zaujímavú noc.

 

Zoznámiť sa s Hansom Christianom Andersenom nebola až taká hračka, veď jeho život bol plný rôznych udalostí a osud sa s ním určite nemaznal. Šiestaci sa aspoň presvedčili, že kvalitná práca sa dá vykonávať aj tam, kde nie sú práve najvhodnejšie podmienky. Kto dovtedy nepoznal Andersenove rozprávky, po tejto noci na nich určite tak skoro nezabudol. Veď Dievčatko so zápalkami či Statočný cínový vojačik nenechali žiadne oko suché…

 

Noc to bola ale zábavná! Päť družstiev sa spolu so svojimi kapitánkami – deviatačkami predbiehalo v tvorivosti. Pretvárali smútok na radosť, dotvárali príbehy, riešili kvízy, dramatizovali rozprávky…  A to všetko s burácajúcim smiechom, krikom, veselou vravou a hlavne – úprimnou radosťou „…násťročných“ mladých ľudí.

 

A už len rozprávočka na dobrú noc a šup do spacákov! Decká, boli ste skvelé!

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Pokyny pre 2. stupeň
Pokyny, upravujúce podmienky prevádzky Základnej školy Jána Švermu na obdobie od 22. júna 2020 do konca školského roka 2019/2020.
Fotogaléria