Noc v škole

Nebyť v noci doma. Hmmm… To je sen všetkých detí!

 

Noc z pondelka 7. mája na utorok strávilo 180 detí na super akcii Noc v škole. Najskôr sa deti ,,ubytovali“ v triedach, rozložili spacie vaky a vytiahli svojich obľúbených plyšákov. Následne zbalili malé ruksaky a nasadli do autobusu, smer Brekovský hrad.

 

Dobrodružná výprava po zrúcaninách hradu a návšteva novootvoreného múzea im učarovala a deti kúpili svojim rodičom suveníry. Príroda je plná pokladov, a preto si deti popoludnie spestrili rôznymi zábavnými aktivitami, ako napríklad objavovanie rastlín a vytváranie prírodných artefaktov z prírodnín. Neskôr pri športových aktivitách hádzali na terč, skákali gumu, hrali frisbee a nemohol chýbať futbal.

 

Chutnú večeru mali v reštaurácii Pod hradom a potom sa pobrali do školy. Po západe slnka sa deti plné zážitkov uložili do spacích vakov a pani vychovávateľky im prečítali rozprávku na dobrú noc. Tí najmenší postupne zaspali a tí starší si ešte vychutnávali nočnú atmosféru priestoru, v ktorom trávia tak veľa času pri získavaní vedomostí a poznatkov.

 

Všetko má však svoj koniec. Ranný budíček vyhnal zo spacích vakov postupne všetkých, dokonca aj tých najväčších spachtošov. Deti odchádzali plné zážitkov k svojim rodičom.

 

Veríme, že akcia sa deťom páčila a už teraz sa tešíme, ako si to zopakujeme.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Pokyny pre 2. stupeň
Pokyny, upravujúce podmienky prevádzky Základnej školy Jána Švermu na obdobie od 22. júna 2020 do konca školského roka 2019/2020.
Fotogaléria