O červenej sliepočke

Ako sme dramatizovali rozprávku

 

…kde bolo, tam bolo, za riekou Laborec, pri ceste  pod mostom bola jedna škola, zvonku ako nová, volala sa Švermova a v nej rástla,  vedomosti získavala celá hŕba neposedných detí z 5.A. A keďže často neobsedeli na svojich miestach a stále voľačo vymýšľali, vymysleli aj tentoraz. Vraj aby hodiny slovenčiny neboli  fádne, celkom nenápadne a potichu doma  spracovali scenár jednej peknej zvieracej rozprávočky  pod názvom O červenej sliepočke. Rozprávačom v rozprávke mohol byť vždy len jeden, tak čo s tým? Nuž rozdelili sa do skupín, rozprávači čítali, chápali, doma poctivo trénovali a na hodine do deja uvádzali. A čo tí ostatní? Tí vžili sa do rolí zvierat. To sme zrazu mali v triede sliepočiek a myší, mačičiek a lišiakov… Ako sme ich rozoznali? Na hodine výtvarnej výchovy maketky zvieracích postáv si prichystali, urobili domček, v ňom stolček i metla, hrniec i pec. A lišiakovi prizdobili les. Bolo že to smiechu a radosti, keď sa na hodine literatúry predvádzali, hrali a výskali, nadšene si  všetci tlieskali. A čo dodať na záver?   

 Keďže v rozprávke býva šťastný koniec, prv než zazvonil  zvonec, odmenou boli nielen  zaslúžené jednotky v žiackych knižkách, ale najmä spokojnosť vyučujúcej, ktorá videla v detských očiach počas celej hodiny nefalšovanú radosť z dobre vykonanej práce ako aj nadšenie pre dramatizáciu či rolové hranie.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria