O červenej sliepočke

Ako sme dramatizovali rozprávku

 

…kde bolo, tam bolo, za riekou Laborec, pri ceste  pod mostom bola jedna škola, zvonku ako nová, volala sa Švermova a v nej rástla,  vedomosti získavala celá hŕba neposedných detí z 5.A. A keďže často neobsedeli na svojich miestach a stále voľačo vymýšľali, vymysleli aj tentoraz. Vraj aby hodiny slovenčiny neboli  fádne, celkom nenápadne a potichu doma  spracovali scenár jednej peknej zvieracej rozprávočky  pod názvom O červenej sliepočke. Rozprávačom v rozprávke mohol byť vždy len jeden, tak čo s tým? Nuž rozdelili sa do skupín, rozprávači čítali, chápali, doma poctivo trénovali a na hodine do deja uvádzali. A čo tí ostatní? Tí vžili sa do rolí zvierat. To sme zrazu mali v triede sliepočiek a myší, mačičiek a lišiakov… Ako sme ich rozoznali? Na hodine výtvarnej výchovy maketky zvieracích postáv si prichystali, urobili domček, v ňom stolček i metla, hrniec i pec. A lišiakovi prizdobili les. Bolo že to smiechu a radosti, keď sa na hodine literatúry predvádzali, hrali a výskali, nadšene si  všetci tlieskali. A čo dodať na záver?   

 Keďže v rozprávke býva šťastný koniec, prv než zazvonil  zvonec, odmenou boli nielen  zaslúžené jednotky v žiackych knižkách, ale najmä spokojnosť vyučujúcej, ktorá videla v detských očiach počas celej hodiny nefalšovanú radosť z dobre vykonanej práce ako aj nadšenie pre dramatizáciu či rolové hranie.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Škola v prírode
svp_foto
Hotel Tulipán v Tatranskej Lomnici sa v dňoch 13.5. - 17.5.2019 stal na týždeň naším „domovom“.
Exkurzia z techniky v CEPT.
cept_foto
Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove.
Fotogaléria