O vesmíre trochu inak

Dňa 14.11.2019 sa uskutočnila návšteva planetária a hvezdárne v Technickom múzeu v Košiciach.

Jej cieľom bolo rozšíriť poznatky žiakov z astronómie, ponúknuť zaujímavé a netradičné pohľady

na vesmír a hviezdnu oblohu.

Žiaci štvrtých ročníkov, ktorí sa exkurzie zúčastnili, získali jedinečnú možnosť rozšíriť svoje doterajšie poznatky o vesmíre a zároveň formou populárno-vedeckej prezentácie premietanej na kopule planetária si mohli reálnejšie predstaviť fascinujúci svet ďalekého vesmíru.

Akcia sa tešila veľkému záujmu, o čom svedčí aj počet 75 zúčastnených žiakov.