Obeť svätej čistoty

„Hostia sanctae castitatis“ – Obeť svätej čistoty

 

Vojna je strašná vec. Vo vojne trpia tí, ktorí sú najnevinnejší. Príbeh Anky Kolesárovej je príbehom obete druhej svetovej vojny. Príbehom krásneho života mladej dievčiny, ktorá viedla príkladný čnostný a sviatostný život a po smrti mamky sa starala o svoju rodinu. Dnes je miesto jej života a smrti miestom hľadania a objavovania ideálu čistoty.

 

Vysoká nad Uhom je už roky miestom konverzie mnohých mladých a od 1. septembra 2018

 

 

je ideál tej, ktorá v r. 1944 obetovala svoj život postavený ako znamenie a svedectvo pre mnohých.

 

 

Ôsmaci zo Základnej školy Jána Švermu v Humennom  putovali s kňazom Štefanom Kačmárom v posledný februárový deň po stopách tejto mladej svätice. Čas strávený pri jej hrobe , zaujímavé prednášky , sv. omša a duchovná obnova boli  pre 40 žiakov obrovským zážitkom.

 

 

Naše poďakovanie patrí kňazom : Pavlovi Hudákovi a Tomášovi Tuptovi za krásne a povzbudivé slová, ktoré sa vryli do našich sŕdc.

Ankin krátky a jednoduchý život a hlavne jej svedectvo obety je pre nás pozvaním k svätosti.

Žime preto s láskou a ponúkajme vlastné svedectvo.

 

 

 

Ďalšie články
Hviezdoslavov Kubín
Umelecká prehliadka tých najlepších recitátorov v poézii a próze sa v ZŠ Jána Švermu uskutočnila 20. februára 2020.
Karneval žiakov 1. st.
Medzi najobľúbenejšie udalosti v našej škole patrí karneval pre žiakov 1. stupňa ZŠ,
Fotogaléria