OK matematickej olympiády

Naša talentovaná Majka znova na stupni víťazov…

V utorok 19.1.2016 sa Majka Jakubová z 9.C zúčastnila okresného kola Matematickej olympiády. Vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Humennom riešila spolu so svojimi deviatackými rovesníkmi  štyri úlohy tejto postupovej súťaže. Počas štyroch hodín musia žiaci dokázať zapísať celý myšlienkový postup. No a našej šikovnej Majke stačili neuveriteľné tri hodiny! V tomto rekordnom čase vyriešila všetky úlohy a nie hocijako! Uchmatla všetky body… S plným ziskom 24 bodov obsadila nádherné 1. miesto a postúpila do krajského kola.

Majke srdečne blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a na kraji jej držíme všetky „švermovácke“ palce. Naše poďakovanie patrí aj pani zástupkyni Mgr. Helene Melníkovej za Majkinu prípravu a správnu pozitívnu motiváciu.

 

maria

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria