OK Technickej olympiády

Technická olympiáda dáva každoročne priestor mladým školákom prejaviť svoju zručnosť a tvorivosť v oblasti technickej činnosti. Dňa 30. 11. 2017 sa v priestoroch ZŠ Jána Švermu v spolupráci CVČ Dúha v Humennom uskutočnil 8. ročník Technickej olympiády. Do tohtoročného 8. ročníka okresného kola Technickej olympiády, postúpilo 16 súťažiacich z okresov Humenné a Medzilaborce.

 

Okresné kolo TO sa tradične uskutočňuje v dvoch líniách. Teoretická časť prebieha formou riešenia vedomostných testov z oblasti techniky, technológií či vzťahu človeka a prírody. Praktická línia je zase zameraná na riešenie technických úloh a problémov, v ktorých sa testuje tvorivosť a zručnosť žiakov. V tomto ročníku súťaže žiaci v kategórii A podľa priloženého technického výkresu zhotovovali z pripraveného materiálu Kŕmidlo pre vtáčiky. Časový limit na vyhotovenie výrobku bol stanovený na 90 minút, v rovnakom časovom limite v kategórii B žiaci podľa technického výkresu zhotovovali Drevenú poličku na stenu.

 

Odborná porota po precíznom vyhodnotení testových úloh a odbornom posúdení praktických výrobkov súťažiacich vo výsledkovej listine potvrdila, že tohtoročnými víťazmi okresného kola v kategórii A sa stali naši žiaci: Richard KlanicaSebastián Lichvan

z 9. A triedy. Chlapci postupujú do Krajského kola technickej olympiády, ktoré sa uskutoční   v Prešove.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria