OKRESNÉ KOLÁ MAT. SÚŤAŽÍ

Okresné kolá matematických súťaží máme v tomto školskom roku za sebou. Žiaci našej školy sa ani  teraz nedali zahanbiť a so svojimi rovesníkmi bojovali úspešne.

Okresného kola PYTAGORIÁDY sa v marci zúčastnili všetci úspešní riešitelia školského kola a počínali si úspešne:

Manuel Sninčák 6.B  7. miesto v kategórii P6

Matej Babinský 5.B  7. miesto, Daniel Ivanič 5.C  8. miesto v kategórii P5

Matej Karpáč 3.A  1. miesto v P4 a 6. miesto v P3, kde boli úspešní aj Jakub Ferjak a Adam Paško na 8. mieste.

Matematická olympiáda má po domácom kole vo svojom programe okresné kolá. Pre kategóriu 5. ročník a 9. ročník už v januári.

Piataci Babinský a Ivanič síce úspešní riešitelia neboli, ale sú určite bohatší o skúsenosti a tie sa im verme podarí zúročiť v ďalšom roku.

Medzi deviatakmi si plným bodovým ziskom zabezpečil prvé miesto a postup do krajského kola ôsmak Samuel Koribanič. krajskom kole získal 20 bodov z 24 a obsadil krásne 5. miesto.

V kategóriách MOZ 6, 7, 8 si v okresnom kole žiaci zmerali sily v apríli. Po minuloročných úspechoch sa švermováci nedali zahanbiť ani teraz.

Medzi šiestakmi boli úspešní Lucia Betáková (6.C), Viktor Židzik (6.A) na 9. mieste a Lucia Dolobáčová (6.C) na 15. mieste.

Siedmaci Michal Židzik (7.B) a Richard Gerboc (7.A) sa umiestnili zhodne na 2. mieste.

Víťazom MOZ8 sa s plným počtom bodov stal Samuel Koribanič z 8.A.

,,Medailistom“ aj úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme. Im aj všetkým ďalším žiakom, ktorí sú ochotní spolu so svojimi vyučujúcimi p. učiteľkami Bočkayovou, Coganovou, Melníkovou, p. učiteľom KarpáčomKuľhom rozširovať svoje matematické vedomosti, želáme aj veľa ďalších úspechov.

P.S. Výsledkové listiny aj fotky zo súťaží si môžete pozrieť na stránke organizátora http://www.duhacvc.sk/predmetove-olympiady

mat