Olympiáda v anj

Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné  predmikulášske anglické popoludnie. Školského kola olympiády v anglickom jazyku sa zúčastnilo 48 žiakov, 24 žiakov v 1. A kategórii (5., 6. a 7. ročník) a 24 žiakov v 1. B kategórii (8. a 9. ročník).

 

Súťaživí švermováci sa museli popasovať s mnohými náročnými úlohami, ktoré pozostávali zo štyroch častí: gramatika, slovná zásoba, čítanie a posluch s porozumením. Žiaci, ktorí zvládli písomnú časť, postúpili do ďalšieho kola. V ústnej časti  vymýšľali príbeh v angličtine a museli obstáť aj vo voľnom rozhovore. Bolo treba dobre prevetrať anglické slovíčka i náročné gramatické javy. Vedeli by ste za pár minút vymyslieť a poskladať nejaký zaujímavý a vtipný príbeh z rôznych obrázkov? Hm… Naši šikovní švermováci to hravo zvládli a dokázali, že pre nich je to malina. Poctivé drilovanie anglických slovíčok i gramatických vzorcov, usilovná práca na hodinách priniesli svoje ovocie. Víťazstvo si po dlhom boji zaslúžili tí najlepší. Odniesli si nielen krásne ceny, ale aj skvelý pocit zo súťaženia.

 

1.A kategória

 

1. miesto Viktória Hudová – 6.  A

2.miesto Petra Valisková  – 5. B

3. miesto Alžbeta Šepeľová  – 7.A

 

1.B kategória

 

1. miesto Miroslava Zara Kucanová  – 8. B

2. miesto Adam Bialý  – 8. B

3. miesto Viktória Lišková    – 8. B

 

Víťazom, ktorí budú našu školu v januári reprezentovať na okresnom kole anglickej olympiády, srdečne blahoželáme.

 

Milo nás potešili výborné vedomosti žiakov aj ich pekná angličtina v ústnej časti. Ďakujeme  pani učiteľkám ANJ za prípravu súťaže a žiakom za  hojnú účasť.

 

Ďalšie články
Fotogaléria