Olympiáda v ANJ

Šikovní angličtinári nám veru  pripravili pekné  mikulášske prekvapenie.

 

Naše učiteľské srdcia radostne zaplesali pri pohľade na zástupy žiakov, ktorí sa  5. decembra chceli zúčastniť školského kola olympiády v anglickom jazyku. Tento rok nás veru potešil mimoriadny záujem. Olympiády sa zúčastnilo 51 žiakov, 28 žiakov v 1. A kategórii (5., 6. a 7. ročník) a 23 žiakov v 1. B kategórii (8. a 9. ročník).

 

Súťaživí švermováci sa museli popasovať s mnohými náročnými úlohami, ktoré pozostávali zo štyroch častí: gramatika, slovná zásoba, čítanie a posluch s porozumením. Žiaci, ktorí zvládli písomnú časť, postúpili do ďalšieho kola. V ústnej časti nielen vymýšľali príbeh v angličtine, ale dokonca museli obstáť aj vo voľnom rozhovore. Bolo treba zapnúť mozgové bunky a prevetrať slovíčka i gramatiku z ich tajných zákutí. Vedeli by ste za pár minút vymyslieť nejaký zaujímavý a vtipný príbeh o relaxujúcej žabke, veselom robotovi polievajúcom kvety, o deťoch natlačených v školskom autobuse? Hm… Síce náročné, ale nie nemožné. Naši šikovníci to hravo zvládli. Poctivé drilovanie anglických slovíčok i gramatických vzorcov, usilovná práca na hodinách priniesli svoje ovocie. Víťazstvo si po dlhom boji zaslúžili tí najlepší. Odniesli si nielen krásne ceny, ale aj skvelý pocit.

 

1.A kategória

 

1. miesto  Adam  Bialý – 7. B

2. miesto  Viktória Lišková – 7. B

3. miesto  Miroslava Zara Kucanová – 7. B

 

1.B kategória

 

1. miesto   Lívia Šichulová – 9. A

2. miesto   Pavol Šimurda – 9. B

3. miesto   Samuel Ďuraško – 8. C

 

Víťazom, ktorí budú našu školu v januári reprezentovať na okresnom kole anglickej olympiády, srdečne blahoželáme. Tešíme sa, že žiaci si uvedomili nevyhnutnosť ovládania cudzích jazykov. Ďakujeme  pani učiteľkám ANJ za prípravu súťaže a žiakom za  hojnú účasť.

 

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria