Olympiáda zo SJL

hviezdoslavDňa 23. októbra 2017 sa uskutočnil v poradí už 10. ročník školského kola  Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V popoludňajších hodinách sa stretli 15 súťažiaci deviataci, ktorí boli odhodlaní zmerať si sily a nedať sa odradiť neúspechom, ba naopak uspieť.

„Nenechám sa odradiť. Pretože každý zlý pokus, ktorý mám za sebou, je ďalším krokom vpred – krokom k úspechu.“ – Thomas A. Edison

A úspech to naozaj bol! Na prvom mieste sa umiestnila Ema Balková, 9. C. Strieborná priečka patrí Kristíne Veternej a bronz Samuelovi Onderišinovi, obaja z 9. C.

Úspešnými riešiteľmi sa stali aj: Natália Košútová, 9. B, Martin Mandzák, 9. A a Soňa Diničová, 9. C.

Všetkým úspešným aj zúčastneným srdečne blahoželáme a Eme držíme palce v okresnom kole olympiády, ktoré  sa uskutoční 29. novembra.

olymp_sjl