Ovocné sady

Poslednú septembrovú stredu sa triedy 6.A a 6.B zúčastnili exkurzie v ovocných sadoch – Agromix v obci Sedliská. Keďže počasie prialo, žiaci sa poprechádzali pomedzi jednotlivé jablone, ktoré tam pestujú a každý mal možnosť si strhnúť to svoje jabĺčko. Videli rôzne odrody tohto zdravého ovocia a zároveň si mohli nazbierať slivky či maliny. Dozvedeli sa niečo o pestovaní a ošetrovaní jabĺk a o ďalších ovocných druhoch.

Zaujímavých informácií nie je nikdy dosť, a tak dúfame, že našich šiestakov táto akcia obohatila o nové poznatky.