Pasovanie za školáka

pasovacka2Stať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na toľko nových ľudí, povinností, pravidiel… Začína sa nová etapa života malého človiečika, taká prelomová, pamätná. Aby na toto obdobie deťom zostali krásne spomienky, čakal na prvákov slávnostný deň aj v našej škole.

 

       Dňa 26.októbra 2016 sa konala významná udalosť v živote našich prváčikov. Zažili pasovanie za školáka. Veríme, že to bola udalosť, na ktorú tak skoro nezabudnú. Nič ale nebolo zadarmo. Medzi prváčikov sa zatúlal trpaslík – nový kamarát, ktorý celú udalosť pozorne sledoval, aby všetko, čo predviedli naši prváčikovia,  mohol  naučiť aj kamarátov vo svojej krajine.

      Prváci si pre svojich rodičov  pripravili program zložený zo spevu v anglickom jazyku, recitovanie básní, matematické vedomosti, hudobné h

ádanky, zvieracie hádanky a iné. Odmenou pre deti za prejavené vedomosti  bol potlesk od rodičov. Potom nasledovala najdôležitejšia časť programu. Sľub prvákov a pasovanie za ozajstných školákov a slávnostné prijatie do cechu školského. Z rúk svojich p. vychovávateliek si prevzali prváci farebné vaky so svojím menom a logom školy, pasovací dekrét a sladkú odmenu, ktoré im budú pripomínať chvíle, keď opustili svet hračiek a vstúpili do sveta plného knižiek, písmen, číslic a iných vedomostí… do prvej triedy.

 

   Prváci odchádzali domov spokojní a šťastní v sprievode svojich rodičov a starých rodičov. Želáme im veľa úspechov, radosti, spokojnosti v našich školských laviciach.

    Veľa šťastia v škole, prváci!

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Švermovčatá za kultúrou …
divadlo
Naši najmenší Švermováci sa v nedeľu 17.3.2019 spolu so svojimi vychovávateľkami rozhodli navštíviť divadelné predstavenie Ronja,
Návšteva poslanca NRSR
stretnutie
V uplynulých dňoch sme mali možnosť privítať na pôde našej školy poslanca Národnej rady SR Branislava Grohlinga,
Fotogaléria