Piataci v báb. divadle

Viete, že Afrika môže byť nielen farebná, ale aj čierno-biela? A že africké zvieratá vedia spievať africké pesničky? A že slony nemali vždy taký dlhý nos? O tom všetkom sa dozvedeli aj naši piataci, keď 28. novembra navštívili Bábkové divadlo v Košiciach. Nádherné predstavenie O sloníkovi ich prenieslo k ďalekej rieke Limpopo, kde žil strašný a nebezpečný Krokodíl. Malý Sloník bol veľmi zvedavý, a tak strkal svoj malý noštek tam, kam by ho strkať nemal. Našťastie všetko dobre dopadlo…

Inscenáciu podľa rozprávky R. Kiplinga z cyklu Kniha džunglí pripravili autor a režisér Michail Uryckij, scénograf Mykola Daňko a slovenská choreografka Ivana Kučerová. Tak či onak, spoločne s bábkohercami pripravili fantastické predstavenie, ktoré sa našim piatakom veľmi páčilo. Hercov odmenili búrlivým potleskom a tí im ešte aj krásne zaspievali.

O dôležitosti takýchto kultúrnych podujatí niet pochýb, veď krehká detská dušička aspoň na chvíľu pookreje v tomto rýchlom a pretechnizovanom svete…

 

Fotogaléria

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria