Plavecký výcvik 6.roč.

Plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka sa  konal v dňoch 24.9. – 4.10.2019 v rozsahu 16 hodín v humenskej plavárni. Výcviku sa zúčastnilo 59 žiakov, ktorí boli rozdelení do piatich družstiev podľa výkonnosti. Jednotlivými inštruktormi družstiev boli p. Babjáková, p. Belejová, p. Čerevka a p. Mocák/p. Lecáková/.

Cieľom výcviku bolo zvládnutie a osvojenie si jedného plaveckého štýlu a dokázať preplávať vzdialenosť 50 m. /pokročilí/. Menej pokročilí mali zvládnuť preplávať jedným plaveckým spôsobom 25 m.

Našim šiestakom to šlo skutočne veľmi dobre, a tak si zdokonalili už osvojený plavecký spôsob a naučili si ďalšie plavecké spôsoby, vrátane obrátky a štartového skoku.

Táto skupina žiakov bola na veľmi dobrej výkonnostnej úrovni. Prvý deň výcviku sme testovali plaveckú výkonnosť  žiakov 3. a 4. družstva na vzdialenosť 25 m. Ich výkonnosť sme potom porovnali v posledný deň výcviku a zistili sme, že došlo k výraznému zlepšeniu plaveckých štýlov a techniky plávania, ako aj dýchania do vody, ktoré v prvý deň výcviku u testovaných žiakov absentovalo. V piatom družstve sme mali na začiatku výcviku len 9 neplavcov, ktorí prvý týždeň výcvik absolvovali v malom 10 m bazéne. Aj túto skupinu môžeme pochváliť, keďže v záverečných pretekoch takmer všetci žiaci zvládli preplávať 25 m jedným z plaveckých spôsobov.

Naši žiaci tak získali dobré základy v jednotlivých plaveckých spôsoboch, a tak je už iba na nich, či budú ďalej rozvíjať dané plavecké štýly. Dúfame, že na plávanie nezanevrú, veď je to tá najlepšia investícia do vlastného zdravia.