Poznáš svoje okolie?

Na túto otázku vedia naši piataci jednoznačne odpovedať. V rámci regionálnych dejín spoznali históriu nášho krásneho mestečka, zoznámili sa s najvýznamnejšími historickými pamiatkami či odkryli veľkoleposť okolitých hradov opradených povesťami… Naša škola im tiež odhalila svoju minulosť, otvorila trinástu komnatu a dovolila vstúpiť…

 

Vďaka dejepisnej exkurzii sa mnohým piatakom otvorili oči a mnohé významné dominanty nášho mesta začali vnímať úplne inak. Kostol Všetkých svätých a rozprávanie samotného pána dekana mali obrovský úspech. Odrazu sa pred žiakmi vynáral príbeh tejto najstaršej historickej pamiatky nášho mesta, pred ich očami ožívali  postavy z vitráží, sochy nadobúdali úplne iný rozmer. Takto očarení naši žiaci pokračovali prehliadkou umelecko-historického oddelenia Vihorlatského múzea v Humennom, kde ich tety sprievodkyne veľmi chválili za disciplínu a množstvo položených otázok.

 

Babie leto sa ukazovalo v plnej paráde, a tak exkurzia pokračovala v miestnom skanzene. Dobové domčeky a prekrásny drevený kostolík obdivovali všetci mladí nadšenci histórie. Pri prehliadke mesta si mnohí žiaci uvedomili, že množstvo historických pamiatok doteraz ani nevnímali, hoci okolo nich prechádzali už veľakrát. Pristavili sa pri buste M. R. Štefánika, porozprávali si o soche sv. Jána Nepomuckého, ukázali si sošku dobrého vojaka Švejka a tiež obdivovali krásny Valaškovský most…

… „doma“ to už poznáme, hor sa spoznávať širšie okolie!

 

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Kráľovná na Dunaji
budpest
2. a 3. októbra 2019 naši siedmaci a ôsmaci navštívili počas dejepisnej exkurzie hlavné a zároveň najväčšie mesto Maďarska.
Plavecký výcvik 6.roč.
plav
Plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka sa konal v dňoch 24.9. – 4.10.2019 v rozsahu 16 hodín v humenskej plavárni.
Fotogaléria