Prívrženci šachu úspešní

Aj v školskom roku 2015/2016 sa zásluhou  neziskovej organizácie Šachy REINTER uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Humenné v šachu žiakov a žiačok základných škôl 2015/2016. Zúčastnili sa ich žiaci z desiatich základných škôl, čiže konkurencia bola skutočne silná.sach

16. októbra dopoludnia strávilo 57 šachistov za šachovnicami niekoľko nezameniteľných chvíľ. Najlepší školskí borci zasadli za šachovnice v dvoch oddelených turnajoch.  O postup do krajského kola a vecné ceny bojovalo 15 žiačok 42 žiakov, ktorí odohrali 7 súťažných kôl.  

Naše dievčatá nesklamali ani tento rok. V kategórii žiačok naša Majka Jakubová z 9.C získala krásne 3. miesto. A že v tejto súťaži  už nie je žiadnym nováčikom, ukázala s úplným prehľadom a našej škole „vyšachovala“ jednu z  popredných priečok. Ocenená bola aj najmladšia účastníčka turnaja, a to ešte len osemročná Barborka Gerbocová z 2.C .

Naši chalani síce nezískali postupové miesta, najvyššie sa umiestnili Damián Pacola z 9.A (6. miesto) a Riško Gerboc z 6.A  (11. miesto), no napriek tomu ukázali, že bojovnosť, vytrvalosť a logické myslenie im rozhodne nechýba.

Všetkým účastníkom ďakujeme za reprezentáciu našej školy a Majke Jakubovej prajeme pevné nervy a aj kusisko šťastia  na krajskom kole, ktoré sa uskutoční koncom novembra v Prešove.

 

Fotogaléria

ďalšie informácie: Šachy Reinter

 

IMG_0704

IMG_0698

IMG_0706

Ďalšie články
Fotogaléria