Reading Competition

Už tretí rok sa naši šiestaci, hlavne tí čítaniachtiví , tešia na mesiac marec. V tomto mesiaci prebiehajú na našej škole rôzne akcie súvisiace s mesiacom kníh. Aj my, angličtinári, sme sa zapojili. Pre šiestakov sme pripravili súťaž, v ktorej si štvorčlenné družstvá zo 6.A, 6.B, 6.C a 6.D zmerali sily v poznávaní britských a amerických autorov detských kníh, v spoznávaní knižných a filmových rozprávok. Deti skladali obsah známych rozprávok, spoznávali názvy rozprávok v anglickom jazyku, riešili hlavolamy, skladali puzzle a snažili sa čo im sily stačili, aby nesklamali seba a svojich spolužiakov.

A ako to nakoniec skončilo. Po veľmi tvrdom ale čestnom boji takto:

1.miesto žiaci 6.D triedy  Ištoková Ta., Ištoková Te., Fajčáková B., Jakubov J.

2.miesto žiaci 6.B triedy  Trebišovská N., Kopčová, Leško T., Bialy A.

3.miesto žiaci 6.A triedy  Tomčišáková D., Petrovčin J.,Demčák P.

4.miesto žiaci 6.C triedy  Vašková V., Kordilová E., Kridlová Z., Fogošová T.

Súťaž pripravila p.uč. Krídlová. Pri hodnotení jej pomáhali p. uč. Sukeľová a Čelovská.