Šaliansky Maťko

Koniec januára 2018 sa v Základnej škole Dargovských hrdinov v Humennom už tradične niesol  v bojovej nálade.   V prednese slovenských povestí sa tu stretol fantastický svet so svetom skutočným, oprášená história s kvitnúcou mladosťou.  Pod hradmi malebného Slovenska sme sa stretli nielen s múdrosťou, humorom a vynaliezavosťou našich predkov, ale dokonca aj s drakmi, čarodejnicami, vodníkmi, vílami, rytiermi i obyčajnými ľuďmi. Pred bránami „Dargovského hradu“  privítal tri súťažiace švermovácke devy  v slovenskom kroji, širáčiku na strapatej hlávke a so šibalským úsmevom Šaliansky Maťko. Vyzbrojené šarmom, priam hereckým talentom a šikovnosťou predniesli krásne  slovenské povesti. Maťko spolu s porotou výskal od radosti nad skvelými výkonmi súťažiacich. Nikoho nenechal odísť naprázdno. Veď ako správny slovenský junák predsa vie, čo sa patrí. A veru…. Aj naše tri hrdé bojovníčky vyšli z boja víťazne. Alexandra Kračuníková z 2. C si odniesla Cenu poroty v l. kategórii a Miroslava Zara Kucanová Cenu riaditeľky školy v lll. kategórii,  Alžbetka Piňková zo 4.C vyhrala 1. miesto v ll. kategórii. Vďaka patrí aj pani učiteľkám Mgr. O. Katkovčinovej, Mgr. L. Gajdošovej a Mgr. J. Porvažníkovej, ktoré ich na zápolenie pripravovali.

 

Ej, Maťko…  Alžbetka má ale šťastie, že sa s tebou opäť stretne ešte na krajskom kole súťaže. Aj  my ostatní sa už  tešíme na ďalšie stretnutie  o rok. Ďakujeme za krásny umelecký zážitok.

 

Ďalšie články
Švermováci zažili energiu
Pred slávnostným dňom odovzdávania polročného hodnotenia mali naši žiaci jedinečnú možnosť zažiť energiu priamo v priestoroch svojej základnej školy,
Fotogaléria