Šaliansky Maťko

Koniec januára 2018 sa v Základnej škole Dargovských hrdinov v Humennom už tradične niesol  v bojovej nálade.   V prednese slovenských povestí sa tu stretol fantastický svet so svetom skutočným, oprášená história s kvitnúcou mladosťou.  Pod hradmi malebného Slovenska sme sa stretli nielen s múdrosťou, humorom a vynaliezavosťou našich predkov, ale dokonca aj s drakmi, čarodejnicami, vodníkmi, vílami, rytiermi i obyčajnými ľuďmi. Pred bránami „Dargovského hradu“  privítal tri súťažiace švermovácke devy  v slovenskom kroji, širáčiku na strapatej hlávke a so šibalským úsmevom Šaliansky Maťko. Vyzbrojené šarmom, priam hereckým talentom a šikovnosťou predniesli krásne  slovenské povesti. Maťko spolu s porotou výskal od radosti nad skvelými výkonmi súťažiacich. Nikoho nenechal odísť naprázdno. Veď ako správny slovenský junák predsa vie, čo sa patrí. A veru…. Aj naše tri hrdé bojovníčky vyšli z boja víťazne. Alexandra Kračuníková z 2. C si odniesla Cenu poroty v l. kategórii a Miroslava Zara Kucanová Cenu riaditeľky školy v lll. kategórii,  Alžbetka Piňková zo 4.C vyhrala 1. miesto v ll. kategórii. Vďaka patrí aj pani učiteľkám Mgr. O. Katkovčinovej, Mgr. L. Gajdošovej a Mgr. J. Porvažníkovej, ktoré ich na zápolenie pripravovali.

 

Ej, Maťko…  Alžbetka má ale šťastie, že sa s tebou opäť stretne ešte na krajskom kole súťaže. Aj  my ostatní sa už  tešíme na ďalšie stretnutie  o rok. Ďakujeme za krásny umelecký zážitok.

 

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria