Šiestaci v Leteckom múzeu

Naši šiestaci v Leteckom múzeu v Košiciach

V utorok 27.septembra sa žiaci 6. ročníka zúčastnili exkurzie v Leteckom múzeu v Košiciach, ktoré bolo po prvýkrát verejnosti sprístupnené v roku 2002. V interiéri a exteriéri mali možnosť prezrieť si vyše 30 historických strojov, letecké motory a navigačné prístroje v lietadlách. Expozíciu doplnili letecké modely, makety historických lietadiel v počte asi 50 kusov.

Prehliadka bola koncipovaná do historických etáp od počiatkov letectva do roku 1945, následne od roku 1945 v prepojení na galériu prezidentských lietadiel a cestnej dopravy.

Exkurziu zorganizovala naša škola v spolupráci s Asociáciou pre mládež, vedu a techniku, ktorá má svoje zastúpenie v regionálnom Klube 723 pod vedením PaedDr. Marianny Coganovej.