Šk. kolo olympiády v ANJ

Dňa 22.11.2016 sa konalo školské kolo olympiády z anglického jazyka  v čase od 13:00 hod. do 16.15 hod. Olympiády sa zúčastnilo 36 žiakov školy od piateho po deviaty ročník. Súťažilo sa v kategóriách 1A (5.-7.ročník) a 1B (8.-9.ročník).

 

Školské kolo olympiády z anglického jazyka pozostávalo z piatich častí: 1. počúvanie s porozumením, 2. čítanie s porozumením, 3. gramatický a lexikálny test, 4. opis obrázku, 5. rozhovor na určenú tému.

Žiaci si v prvej časti vypočuli originálny anglický text. Po jeho druhom vypočutí plnili súťažiaci úlohy, týkajúce sa obsahu textu. V druhej časti mali angličtinári k dispozícii lexikálny a gramatický test. Tretia časť bola zameraná na čítanie s porozumením. Ústna časť olympiády anglického jazyka pozostávala z konverzácie a z opisu obrázku.

Všetci súťažiaci preukázali veľmi dobré vedomosti z anglického jazyka.

 

Vyhodnotenie: 1A

 

1.miesto: Lívia Šichulová 7.A

2. miesto: Klára Zoubková 7.A

3. miesto: Samuel Sokol 6.B

 

Vyhodnotenie: 1B

 

1.miesto: Viktória Hutníková 9.A

2. miesto: Martin Butala 8.B

                 Viliam Lipovský 8.C

3. miesto: Damián Chmura 8.C

 

Do okresného kola postúpili Lívia Šichulová a Viktória Hutníková.

 

Olympiádu pripravili učiteľky PK CJ Krídlová, Sukeľová, Porvažníková a Čelovská.  Ďakujeme.

 

anj

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria