Šk. kolo olympiády v ANJ

Dňa 22.11.2016 sa konalo školské kolo olympiády z anglického jazyka  v čase od 13:00 hod. do 16.15 hod. Olympiády sa zúčastnilo 36 žiakov školy od piateho po deviaty ročník. Súťažilo sa v kategóriách 1A (5.-7.ročník) a 1B (8.-9.ročník).

 

Školské kolo olympiády z anglického jazyka pozostávalo z piatich častí: 1. počúvanie s porozumením, 2. čítanie s porozumením, 3. gramatický a lexikálny test, 4. opis obrázku, 5. rozhovor na určenú tému.

Žiaci si v prvej časti vypočuli originálny anglický text. Po jeho druhom vypočutí plnili súťažiaci úlohy, týkajúce sa obsahu textu. V druhej časti mali angličtinári k dispozícii lexikálny a gramatický test. Tretia časť bola zameraná na čítanie s porozumením. Ústna časť olympiády anglického jazyka pozostávala z konverzácie a z opisu obrázku.

Všetci súťažiaci preukázali veľmi dobré vedomosti z anglického jazyka.

 

Vyhodnotenie: 1A

 

1.miesto: Lívia Šichulová 7.A

2. miesto: Klára Zoubková 7.A

3. miesto: Samuel Sokol 6.B

 

Vyhodnotenie: 1B

 

1.miesto: Viktória Hutníková 9.A

2. miesto: Martin Butala 8.B

                 Viliam Lipovský 8.C

3. miesto: Damián Chmura 8.C

 

Do okresného kola postúpili Lívia Šichulová a Viktória Hutníková.

 

Olympiádu pripravili učiteľky PK CJ Krídlová, Sukeľová, Porvažníková a Čelovská.  Ďakujeme.

 

anj

Ďalšie články
Škola v prírode
svp_foto
Hotel Tulipán v Tatranskej Lomnici sa v dňoch 13.5. - 17.5.2019 stal na týždeň naším „domovom“.
Exkurzia z techniky v CEPT.
cept_foto
Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove.
Fotogaléria