SLADKÝ HRNČEK MEDU

Vedeli ste, že med sa využíva pri nachladnutí, zapálenom hrdle, ochoreniach dýchacích ciest či pri rekonvalescencii? Tento včelí produkt by mal byť súčasťou každej domácnosti nielen ako liek, ale aj ako chutná dobrôtka. O mede i o ďalších vzácnych produktoch, ktoré nám včely poskytujú sa učili aj vybraní žiaci 6. ročníka.

 

Štvorčlenné družstvo reprezentovalo našu školu na vedomostnej súťaži pod názvom „Hrnček medu“, ktorá sa konala posledný deň pred jesennými prázdninami. Na začiatku ich čakala teória v podobe testu, kde museli preukázať vedomosti nielen o včelích produktoch, ale aj o anatómii včely medonosnej a včelárskom roku. Po tejto ťažkej skúške zdolávali ďalšie úlohy v podobe poznávania rastlín či živočíchov. Nakoniec zvládli aj skladanie puzzle a doplňujúce otázky z danej problematiky. Naši švermováci dosiahli krásne 2.miesto, pričom od toho prvého ich delilo iba pol boda. Vďaka ich usilovnosti a zodpovednej príprave na súťaž nás nesklamali a úspešne reprezentovali našu školu. Naše poďakovanie patrí aj p. učiteľke Mgr. Viktórii Babjákovej za čas, ktorý venovala svojim zverencom.

 

Boli to títo šiestaci:

 

Mária Cmarová – 6.A

Natália Kuľhová – 6.A

Andrej Vaľo – 6.B

Annamária Demková – 6.C

 

Fotogaléria

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria