Sladký hrnček medu

Posledný novembrový piatok sa v CVČ Dúha uskutočnila vedomostná súťaž Hrnček medu. Našu školu reprezentovalo štvorčlenné družstvo šiestakov. Boli to Kristína Andrásová (6.A), Matej Babinský (6.B), Tamara Ištoková (6.D) a Jozef Jakubov (6.D).

 

Švermováci súperili s ďalšími šiestimi školami a svoje nadobudnuté vedomosti potvrdili na tej najlepšej úrovni. Odpovedali na otázky, skladali puzzle, poznávali medonosné rastliny a taktiež živočíchy. Otázky zahŕňali anatómiu včely medonosnej, prácu včelárov počas roka a tiež informácie ohľadom včelárskych produktov. Tieto poznatky žiaci poctivo získavali pod vedením pani učiteľky Babjákovej, ktorá ich na súťaž trpezlivo pripravovala. I keď sa všetky zúčastnené školy veľmi snažili, víťazmi sme sa stali práve my – Švermováci.

 

Zo súťaže sme si odniesli krásne 1.miesto zvečnené na diplome spolu s medailami z vosku a malou fľaštičkou medu.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria