Slávik Slovenska

Dňa 17.apríla sa uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2019. Zúčastnilo sa 37 žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriách. Najprv súťažili speváci prvej kategórie. Zastúpenie tejto skupiny malých slávikov je každoročne najpočetnejšie, preto po skončení a vyhodnotení nasledovala krátka prestávka, po skončení ktorej pokračovali speváci druhej a tretej kategórie. Súťažiaci spievali po dve piesne, z ktorých jednu spievali s doprovodom klavíra.

Výsledky súťaže:

1. miesto:  MIRKA CHOMOVÁ 9.B

ANNAMÁRIA DEMKOVÁ   8.C

2. miesto: ZUZKA KRÍDLOVÁ  7.C

Víťazky školského kola nás budú reprezentovať na okresnom kole v máji. Držíme im prsty!