Spolupráca s MŠ

Mesiac marec je mesiacom kníh. V knihách sú ukryté zaujímavé príbehy a rozprávky, ktoré milujú všetky deti na svete.

 

Aj deti z MŠ na Družstevnej ulici a deti zo súkromnej MŠ Proalergo sa veľmi potešili, keď sa za nimi vybrali rozprávky priamo do ich škôlky.  Žiaci našej školy im pripravili milé prekvapenie v podobe divadelného predstavenia. Pohyb hudba , spev, aj hovorené slovo sa prelínali v dvoch rozprávkach , ktoré  žiaci pod vedením p. uč. Eriky Vaškovičovej nacvičili.

 

V jednej sa deťom podarilo odkliať princeznú, ktorá spala vo vysokej veži. Z hlbokého spánku ju mohli prebrať len odvážne deti, ktoré museli na člnoch preplávať široké more, vyliezť na vysoký kopec, ale aj navštíviť čarodejnicu, od ktorej získali čarovné zaklínadlo.

 

Druhá rozprávka o opustenej búdke ukázala deťom silu kamarátstva. Myšiak Fúzik, ježko Vincent, sýkorka Barborka aj medveď Hugo sa kamarátsky podelili o starú búdku, ktorú našli v lese. Speváckymi a hereckými výkonmi sa predviedli Sárka Bolingerová, Emka Marcinčáková, Tobiáš Mažerik, Anička Karpáčová, Nelka Micančinová, Vaneska Vagaská a Tobiáš Goč  z 3.c triedy. Stretnutia so škôlkarmi sú vždy zaujímavé, preto sa už teraz tešíme na ďalšie spoločné aktivity.

 

Ďalšie články
Kráľovná na Dunaji
budpest
2. a 3. októbra 2019 naši siedmaci a ôsmaci navštívili počas dejepisnej exkurzie hlavné a zároveň najväčšie mesto Maďarska.
Plavecký výcvik 6.roč.
plav
Plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka sa konal v dňoch 24.9. – 4.10.2019 v rozsahu 16 hodín v humenskej plavárni.
Fotogaléria