Športový deň

25.6.2021 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili športového dňa. Ten im priniesol zážitky a skúsenosti, na ktoré budú spomínať počas prázdnin. Všetky triedy trávili čas v prírode rôznymi aktivitami. Deti boli rozdelené do skupín, ktoré mali úlohy a súťaže postupne plniť. Názvy disciplín síce zneli podozrivo, no deti im hneď porozumeli a podľa daných pravidiel ich poctivo podľa skupín plnili. Boli to naháňačky, loptičkovanie, balónovanie, chôdza do kopca, vajíčkovanie, hlavolamy, obrázkovanie, vtipná kaša, džemovanie, Človeče, nehnevaj sa!, ale aj relax na tráve. Najviac sa v záverečnom bodovaní hodnotila spolupráca, ktorá v deťoch pri súťažiach podporovala empatiu a spolupatričnosť. V horúcom letnom dni si spoločne v chládku prebrali od učiteliek sladké odmeny a s úsmevom na tvári zavŕšili deň sladkým obedom.