Srdiečka z lásky

Aj keď valentínsky čas uplynul, v srdciach Švermovákov stále rezonujú pekné spomienky na pečenie perníčkov pre choré detičky.

Sviatok sv. Valentína je vždy spojený s milými prejavmi náklonnosti. Žiacky parlament tento rok prišiel s ušľachtilým nápadom – napiecť perníkové srdiečka pre choré detičky.

A tak sa staršie „parlamenťáčky“  pustili do práce. Perníkové cesto poctivo vaľkali, vykrajovali, veľmi zodpovedne natierali a zdobili. Nielen školskou jedálňou, ale aj celou školou sa šírila neodolateľná perníková vôňa plná nostalgických vianočných spomienok. Dievčatám však smutno nebolo. Veselo si nôtili, štebotali a ako pravé gazdinky so zásterkami ukladali viac ako 500 medovníkových srdiečok do prútených košíkov. Týmto sa však naplnila len prvá časť tejto dobročinnej misie. Počas nasledujúceho dňa bola vyhlásená zbierka pre tri rodiny s vážne chorými detičkami. Dievčatá si opäť opásali zásterky a chodiac z triedy do triedy núkali svojim spolužiakom upečené srdiečka za symbolickú sumu 1€. Prispeli skoro všetci, niektorí dokonca aj vyššou sumou. Predali sa všetky srdiečka a vyzbieralo sa neuveriteľných 609 €. Celá táto suma sa rozdelila na tri rovnaké časti a peniaze poputovali trom rodinám, ktoré to skutočne potrebujú. Timko, Branko a Katka, dúfame, že sme aspoň troška pomohli.

Prvé  ĎAKUJEM patrí našim „parlamenťáčkam“, ktoré vo svojom voľnom čase nelenili a týmto spôsobom vykonali ozajstný dobrý skutok. Druhé veľké ĎAKUJEM patrí všetkým Švermovákom, ktorí si zakúpili perníkové srdiečka a tým dokázali, že tie svoje srdiečka majú na tom správnom mieste.