Srdiečko z lásky

Vianoce už klopú na dvere, čarovná vianočná atmosféra na nás dýcha zo všetkých kútov a ľudia začínajú mať k sebe akosi bližšie. Aj žiacky parlament našej školy nezaháľal a prišiel s ušľachtilým nápadom – napiecť  perníčky pre choré detičky.

 

A tak sa  „parlamenťáčky“ z ôsmeho a deviateho ročníka spolu so spolužiačkami  pustili do práce. Tridsaťpäť párov  šikovných rúk perníkové cesto poctivo vaľkalo, vykrajovalo, veľmi zodpovedne natieralo a zdobilo. Nielen školskou jedálňou, ale aj celou školou sa šírila neodolateľná perníková vôňa plná vianočných očakávaní. Dievčatám pri pečení bolo skutočne veselo. Radostne si nôtili koledy, štebotali a ako pravé gazdinky so zásterkami ukladali okolo 700 napečených medovníkových srdiečok do prútených košíkov.

 

Týmto sa však naplnila len prvá časť tejto dobročinnej misie. Počas nasledujúceho dňa bola vyhlásená zbierka pre rodiny s vážne chorými detičkami. Dievčatá si opäť opásali zásterky a chodiac z triedy do triedy núkali svojim spolužiakom upečené srdiečka za ľubovoľnú sumu. Prispeli skoro všetci, niektorí dokonca aj vyššou sumou. Predali sa všetky srdiečka a vyzbieralo sa neuveriteľných 600 €. Celá táto suma sa spravodlivo rozdelila a peniaze poputovali  rodinám, ktoré to skutočne potrebujú.  Aj naše dievčatá predaj srdiečok v triedach začínali slovami: „Spoločne pomôžme detičkám, ktoré sa nemôžu hrať, behať a ani chodiť do školy tak, ako chodíme my. Pomôžme detičkám, ktorým síce zdravie neslúži ako nám, ale majú okolo seba milujúcich ľudí, ktorí sa o ne s láskou starajú. Aj vďaka nám všetkým švermovákom môžu mať troška krajšie Vianoce.“

 

Naše veľké ĎAKUJEME patrí „parlamenťákom“, ktorí vo svojom voľnom čase nelenili a vykonali takýto dobrý skutok. Veľmi si vážime aj všetkých švermovákov, ktorí si zakúpili perníkové srdiečka a tým dokázali, že tie svoje srdiečka majú na tom správnom mieste. A v neposlednom rade ďakujeme aj našim úžasným rodičom, ktorí túto zbierku podporili a tým ukázali svojim vlastným deťom, že bez lásky a pomoci to v živote funguje len veľmi ťažko.

 

Žiacky parlament

Fotogaléria

Ďalšie články
Rozhodnutie.
Rozhodnutie ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach  Mgr. Branislava Gröhlinga
Fotogaléria